Zwycięstwo w Kecskemet

kamil donicz

Trzecia runda Pucharu Rotaxa Europy Środkowej i Wschodniej w węgierskim Kecskemet przyniosła naszemu zespołowi kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Najlepszym kierowcą kategorii Junior okazał się Kamil Donicz. Blisko podium był również Victor Obarzanek.


Na Węgrzech naszą ekipę reprezentowało sześciu kierowców.

Kamil Donicz wygrał w kategorii Junior kwalifikacje i finał, a w przedfinale i superfinale był drugi, co pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca.

W kategorii Mini bardzo dobrze radził sobie Victor Obarzanek. Zaczął on od 4. miejsca w czasówce, a następnie był 9. w przedfinale i 5. w finale. Superfinał ukończył na świetnym trzecim miejscu, a ostateczna suma punktów dała mu 5. miejsce w zawodach.

Najliczniej UNIQ Racing było reprezentowane w kategorii Micro, w której bardzo dobrze radził sobie Aleksander Wójcicki, który wykręcił trzeci czas w treningu kwalifikacyjnym. W przedfinale uplasował się on na 4. miejscu. Niestety finału nasz kierowca nie ukończył, a w superfinale przebił się na 5. miejsce. Ostatecznie Wójcicki był na 10. miejscu. Aleksander Matracki zaczął od 15. miejsca, a następnie był 9. w przedfinale. Kolejne biegi kończył na 12. miejscu i ostatecznie był właśnie dwunasty. Matylda Matracka była 13 w czasówce, a następnie przyjeżdżała jako 12, 15, 14 i ostatecznie na koniec była 14.

W kategorii Senior prezentowała się Valeriia Shchygolieva, która zaczęła od 21. miejsca, a następnie była 23. oraz dwukrotnie 25. Suma punktów pozwoliła jej na zajęcie 24. miejsca.

Kolejnym startem UNIQ Racing będzie czwarta runda CEE Rotax Max Challenge, która zostanie rozegrana w Słomczynie.


« | »