Zwycięstwo w Euro Challenge

Udany dla kierowców UNIQ Racing był weekend Rotax Max Euro Challenge we włoskim Castelletto. W ostatniej rundzie tego cyklu najlepszym w kategorii Mini okazał się Victor Obarzanek, a w dziesiątce kategorii Junior znalazł się Sylwester Aleksejevas.

Victor Obarzanek plasował się w czołówce Mini od początku weekendu. Po wyścigach kwalifikacyjnych zajmował drugie miejsce, ale wcześniej w czasówce oraz później w przedfinale i finale był już bezkonkurencyjny i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całej rundzie.

Dzięki temu wynikowi, Obarzanek przesunął się na czwarte miejsce w klasyfikacji cyklu i to mimo tego, że nie startował w jednej z rund. Szóstą pozycję zajął Oliwier Pyłka, który wystartował w pierwszych dwóch rundach, a 9. był Jerzy Spinkiewicz, który po starcie w pierwszej rundzie, przeniósł się do kategorii Junior.

Wśród Juniorów dobry weekend zaliczył Sylwester Aleksejevas. Zaczął on od siódmego miejsca w czasówce, a po wyścigach kwalifikacyjnych był dziesiąty. W przedfinale udało mu się odrobić dwa miejsca, a w finale jedno i ostatecznie zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Jerzy Spinkiewicz zaczął od 14. czasu, a po wyścigach kwalifikacyjnych był 16. Na tej samej pozycji ukończył przedfinał, a w finale zyskał jedno miejsce i był 15. Georgie Zouein w czasówce był 17. a po wyścigach kwalifikacyjnych awansował na 12. miejsce. W przedfinale był 17, a finał ukończył na 16. miejscu.

W klasyfikacji generalnej Rotax Max Euro Challenge, Sylwester Aleksejevas zajął ostatecznie 7. miejsce. Georgie Zouein i Jerzy Spinkiewicz przejechali po dwie rundy i ostatecznie uplasowali się na 20. i 21. miejscu.

Dwie rundy w kategorii Senior przejechał Mateusz Pyłka, który ostatecznie był 21. w klasyfikacji generalnej.