To był fantastyczny sezon – dziękujemy Wam!

26 weekendów wyścigowych, setki finałów, dziesiątki kwalifikacji, tysiące przejechanych kilometrów, a przede wszystkim – 8 tytułów – taki był sezon 2016 dla UNIQ Racing. W każdej z serii, w których przejechaliśmy wszystkie rundy, nasi kierowcy zdobywali minimum jeden tytuł. W końcowych klasyfikacjach „Uniqalni” stali na podium aż 22 razy.

Kartingowe Mistrzostwa Polski

W Bydgoszczy i Zielonej Górze odbyło się łącznie 8 wyścigów, które miały zadecydować o tytule Mistrza Polski. Rewelacyjnie spisywali się w nich kierowcy UNIQ Racing, którzy wywalczyli 5 miejsc na podiach oraz dwa mistrzostwa.

Po tytuły Mistrzów sięgnęli Bartek Piekutowski w kategorii Micro oraz Michał Stępiński w kategorii Senior.

Na 3. miejscach rywalizację ukończyli Filip Matejczyk (Micro), Jerzy Spinkiewicz (Mini) oraz Kamil Donicz (Junior). W mistrzostwach brał również udział Kotaro Murai, zajmując 8. miejsce w kategorii Micro.

Rotax Max Challenge Poland

6 weekendów wyścigowych, 12 rund i 24 wyścigi finałowe – tyle potrzeba było na wyłonienie najlepszych kierowców w Rotax Max Challenge Poland.

Rywalizację w kategorii Micro Max zdominowali Bartek Piekutowski i Filip Matejczyk. Razem wygrali oni aż 17 z 24 wyścigów finałowych. Nieco skuteczniejszy był Piekutowski, który wygrał 13 z nich i zdobył łącznie 680 punktów, zostając zwycięzcą polskiego pucharu Rotaxa. Matejczyk z 627 punktami na koncie zajął 2. miejsce. Kolejny kierowca uzbierał tylko 541 punktów. W tej kategorii jechali jeszcze Kotaro Murai, który uczestniczył tylko w połowie rund ale i tak zajął 14. miejsce oraz Max Mazurkiewicz, który przejechał 3 rundy.

W kategorii Junior 3. miejsce w całym cyklu zajął Sylwester Aleksejevas, dla którego rewelacyjna była końcówka sezonu, w której wygrał 7 wyścigów z rzędu. Jednocześnie zdobył on tytuł mistrza International Rotax Poland Trophy 2016. Na 6. miejscu rywalizację ukończył Kamil Donicz, który wygrał w tym sezonie 3 wyścigi. Niestety, z powodu kontuzji ręki musiał on opuścić pierwsze 4 rundy sezonu, co pozbawiło go szans na walkę o podium w klasyfikacji generalnej.

Tytuł mistrza International Rotax Poland Trophy 2016 trafił również do Jakuba Greguły, który zajął również 3. miejsce w Rotax Max Challenge Poland w kategorii Senior.

Udany debiutancki sezon w kategorii Mini Max zaliczył Jerzy Spinkiewicz, który zajął w klasyfikacji generalnej 6. miejsce. 14. był Marceli Popiel.

CEE Rotax Max Challenge

Świetnie szło naszym kierowcom również w Pucharze Rotax Europy Środkowej i Wschodniej. Tu również w kategorii Micro Max rywalizację zdominowali Piekutowski i Matejczyk. Tym razem lepszy o zaledwie 1 punkt na przetrzeni 6 weekendów wyścigowych i 18 finałów, okazał się Matejczyk, który zdobył tytuł mistrza serii. Piekutowski został wicemistrzem. W jednym weekendzie wyścigowym wziął udział Max Mazurkiewicz, który zajął w klasyfikacji generalnej 42. miejsce.

Drugie miejsce w kategorii DD2 zajął Dzianis Slavinski, również jeżdżący przez cześć sezonu w naszych barwach.

Piąte miejsce w kategorii Junior Max tego cyklu zajął Sylwester Aleksejevas, któremu do podium zabrakło naprawdę niewiele. 13. miejsce w tej kategorii zajął Kamil Donicz, a 29. był Artemi Kamenok, który nie przejechał dwóch rund.

W kategorii Mini 9. w klasyfikacji generalnej był Jerzy Spinkiewicz.

Niepełny sezon przejechali nasi kierowcy w kategorii Senior. Michał Stępiński zajął 11. miejsce, a Maciej Chrupek, który pojechał tylko raz, był 29.

Rotax Max Eurochallenge

Jest to kolejna seria, w której nasze zespół miał triumfatora. Najlepszym w kategorii DD2 Masters okazał się Martin Pierce, który wygrał wszystkie rundy, w których startował. Ten sam zawodnik zajął 2. miejsce w kategorii DD2 Masters podczas Rotax Winter Cup.

W połowie rund pojechali Michał Stępiński i Aartemi Kamenok. Ten pierwszy zajął 30. miejsce w kategorii Senior, a ten drugi był 36. wśród Juniorów.

Micro Mini Eurofinale

Jednymi z najbardziej prestiżowych zawodów, w jakich uczestniczyli nasi kierowcy było Eurofinale na torze Bruck. W Micro Max znów świetnie radzili sobie Piekutowski i Matejczyk. Bartek wygrał całe zawody, a Filip był trzeci.

W kategorii Mini świetne 5. miejsce wywalczył Jerzy Spinkiewicz.

Nie tylko to!

Oprócz tych zawodów, kierowcy naszego zespołu uczestniczyli również w Rotax International Open czy Rotax Baltic Cup, a nawet w Japonii, gdzie zespół UNIQ Racing Japan brał udział w Japan Max Festival.

Musimy dodać, że w końcówce minionego sezonu do naszego zespołu dołączyli obecni mistrzowie Polski kategorii Mini i Junior – Oliwier i Mateusz Pyłka, którzy zajęli jednocześnie 2. i 1. miejsce w swoich kategoriach w Rotax Max Challenge Poland.

Dziękujemy!

Za ten wspaniały sezon chcemy przede wszystkim podziękować naszym zawodnikom, trenerom, mechanikom, opiekunom zawodników i naszym partnerom! To dzięki Wam udało się osiągnąć tak wspaniałe rezultaty! Mamy nadzieję, że kolejne sezony będą przynajmniej tak dobre jak 2016!