Spinkiewicz i Donicz wygrywają CEE Bruck!

DL3A1630

Dwie z trzech kategorii, w których startowali, wygrali zawodnicy UNIQ Racing podczas drugiej rundy CEE Rotax Max Challenge w austriackim Bruck. Świetnie pojechali Jerzy Spinkiewicz oraz Kamil Donicz.

W Bruck startowało siedmiu naszych kierowców, a gościnny występ zaliczali Shahan Ali Moshin z Indii oraz Lachlan Robinson z Australii.

Najliczniej nasz zespół był reprezentowany w kategorii Mini, w której od początku weekendu Jerzy Spinkiewicz, Shahan Ali Moshin, Victor Obarzanek i Kotaro Murai prezentowali świetne tempo.

Zwycięzcą tej kategorii okazał się Spinkiewicz, który w czasówce był drugi, a przedfinał wygrał. W Finale zameldował się na trzecim miejscu, a w SuperFinale był drugi, co pozwolilo mu na wygranie całej rundy. Drugie miejsce zajął Moshin, który zaczął od najlepszego czasu w kwalifikacjach, a następnie dojeżdżał jako trzeci, drugi i trzeci. Blisko podium był Victor Obarzanek, który zaczął od dwóch czwartych miejsc, a następnie był piąty i siódmy, co dało mu 5. miejsce w całych zawodach. Na 13. miejscu ukończył je natomiast Kotaro Murai.

Wśród Juniorów bezkonkurencyjny okazał się Kamil Donicz, który w czasówce wykręcił 5. wynik, ale przedfinał i SuperFinał wygrał, co w połączeniu z 2. miejscem w Finale, dało mu wygraną. Pecha miał drugi z kierowców jadących w naszych barwach w tych zawodach. Lachlan Robinson zaczął od 3. miejsca w kwalifikacjach, a potem był piąty i trzeci. Niestety SuperFinału nie ukończył i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

W kategorii Micro w tym roku swoje pierwsze kroki w kartingu wyczynowym stawia Aleksander Wójcicki, który spisał się bardzo dobrze i zajął ostatecznie 9. miejsce.

Kolejnym startem UNIQ Racing będzie druga runda Rotax Max Challenge Poland, która zostanie rozegrana w ostatni weekend kwietnia.


« | »