Podium w każdej kategorii

Szósta seria Rotax Max Challenge Poland już za nami. W Słomczynie kierowcy UNIQ Racing Team startowali w czterech kategoriach i w każdej z nich możemy pochwalić się miejscem na podium.

Najliczniej nasza ekipa była reprezentowana w kategorii Mini. Świetnie spisywał się w niej Oliwier Pyłka, który wygrał wszystkie biegi, w których startował – czasówkę, oba wyścigi kwalifikacyjne, przedfinał oraz finał. Tym samym sięgnął po bezapelacyjne zwycięstwo w całych zawodach. Na szóstym miejscu zakończył je Victor Obarzanek, który wcześniej dwukrotnie siódmy i dwukrotnie ósmy. Kotaro Murai w czasówce był szósty, a w wyścigach kwalifikacyjnych piąty oraz ósmy. Niestety przedfinału Japończyk nie ukończył, a finale zdołał przebić się na 12. pozycję. Zaliczający swój drugi start w tej kategorii Aleksander Matracki zaczął od 17. miejsca w treningu oficjalnym, a następnie był 22. oraz 18. w wyścigach kwalifikacyjnych. Przedfinał ukończył na 21. miejscu, a ostatecznie był 18.

W kategorii Senior od trzeciego miejsca w czasówce zaczął Mateusz Pyłka, następnie jeden wyścig kwalifikacyjny wygrał, a w drugi, był trzeci. Przedfinał ukończył na drugim miejscu i taką samą pozycję zajął w finale. Valeriya Shchygolieva była kolejno szósta, siódma, dziewiąta i dziesiata, a finał ukończyła również na dziesiątym miejscu.

Świetny weekend w kategorii Micro zaliczył Aleksander Wójcicki. Zaczął on od 7. miejsca w czasówce oraz 5. i 16. miejsca w wyścigach kwalifikacyjnych. W przedfinale był siódmy, a w finale spisał się rewelacyjnie, awansując aż na 2. miejsce. Matylda Matracka, dla której był to jeden z pierwszych startów, zajęła ostatecznie bardzo dobre, 12. miejsce.

Rywalizację w kategorii Junior znakomicie rozpoczął Kamil Donicz, który wygrał czasówkę oraz oba wyścigi kwalifikacyjne. W przedfinale oraz finale był jednak na trzecim miejscu. Jerzy Spinkiewicz, który dopiero zaczyna swoją przygodę z tą kategorią, był kolejno 12. 10. oraz 16. W przedfinale zajął 10. miejsce, a w finale był 11. Sylwester Aleksejevas uzyskał drugi czas w kwalifikacjach, a następnie był siódmy oraz szósty w wyścigach kwalifikacyjnych. W przedfinale był 14. a w finale 15.

Kolejnym startem naszego zespołu będzie Rotax Micro – Mini- Junior MAX Festival na torze Bruck w Austrii – już w najbliższy weekend.

fot. Maciej Spinkiewicz


« | »