Podium na start CEE

Na włoskim torze Adria rozpoczął się sezon Pucharu Rotaxa Europy Środkowej i Wschodniej. Świetnie w swoim drugim wyścigu w naszym zespole poradził sobie Victor Obarzanek, który stanął na podium kategorii Mini.

Na torze Adria zjawiło się czterech kierowców UNIQ Racing. Dwóch przedstawicieli mieliśmy w kategorii Mini. Victor Obarzanek rozpoczął od 13. czasu w kwalifikacjach, w przedfinale był 10, ale finał i super-finał ukończył już na 3. miejscu i osiągnął jeden z najlepszych rezultatów w swojej karierze. Nieco mniej szczęścia w super-finale miał Kotaro Murai. Japończył był 14. w czasówce i 7. w przedfinale. Finał ukończył jednak na 23. miejscu, a w super-finale nie udało mu się dotrzeć do mety i zakończył zawody na 25. pozycji.

W kategorii Junior rywalizował Kamil Donicz. W czasówce zajął on 10. miejsce. Następnie wygrał jeden ze swoich biegów kwalifikacyjnych, ale drugiego nie ukończył. Awansował jednak bezpośrednio do super-finału, w którym zajął 10. miejsce.

W kategorii Mini rywalizował Aleksander Wójcicki. Rozpoczął on od 13. miejsca w czasówce, następnie był 16. w przedfinale i 29. w finale. Super-finał ukończył natomiast na 21. pozycji.


« | »