Po Wackersdorf

Trzecia runda Rotax Max Euro Challenge za nami. Na torze w Wackersdorf walczyło czterech kierowców UNIQ Racing w dwóch kategoriach.

Jedynym naszym reprezentantem w kategorii Mini był Victor Obarzanek. Zaczął on od piątego miejsca w czasówce. Po wyścigach kwalifikacyjnych był on szósty, ale w przedfinale awansował o dwa miejsce, a w Finale utrzymał tę pozycję i ostatecznie był czwarty w całych zawodach.

W kategorii Junior jechało trzech „UNIQalnych” kierowców. Najlepiej przez cały weekend spisywał się Sylwester Aleksejevas, który zaczął od czwartego czasu w kwalifikacjach. Po wyścigach kwalifikacyjnych zajmował ósmą pozycję. W przedfinale nasz kierowca był 13. a Finał ukończył na 11. miejscu. Niestety kara pięciu sekund zepchnęła go na 15. miejsce.

Pierwsze kroki w kategorii Junior stawiają Jerzy Spinkiewicz oraz nowy zawodnik zespołu, Georgie Zouein z Kanady. Ten drugi był 29. w czasówce, a następnie zajmował 21. miejsce po wyścigach kwalifikacyjnych. W przedfinale zajął 24. miejsce, a w Finale był 23. Spinkiewicz natomiast zaczął od 19. pozycji w kwalifikacjach po czym zajmował 26. pozycję po wyścigach kwalifikacyjnych. W przedfinale i finale był 26. i taką też pozycję zajął w całych zawodach.

Kolejnym startem naszej ekipy będzie kolejna runda Rotax Max Challenge Poland w Słomczynie. Zostanie ona rozegrana pomiędzy 4 a 6 sierpnia.


« | »