Moc pokazana w Słomczynie

Druga runda Rotax Max Challenge Poland, rozegrana w miniony weekend w Słomczynie, przyniosła kolejne dwa zwycięstwa kierowcom UNIQ Racing. Finały w swoich kategoriach wygrywali Kamil Donicz i Oliwier Pyłka.

W zawodach nie mógł niestety wziąć udziału Jerzy Spinkiewicz, który na treningach przed nimi uczestniczył w incydencie, w wyniku którego niestety złamał kciuk i musiał przejść operację.

Pod jego nieobecność w kategorii Mini rywalizowało trzech naszych kierowców. Wygrał Oliwier Pyłka, choć nie było to zwycięstwo łatwe. Zaczął on od 3. miejsca w czasówce, a następnie był 1. i 4. w wyścigach kwalifikacyjnych. Niestety w przedfinale został wykluczony i musiał startować z ostatniego miejsca. Pojechał jednak fenomenalnie i z dużą przewagą wygrał wyścig. Jako trzeci dojechał Victor Obarzanek, który w czasówce był drugi, a w wyścigach kwalifikacyjnych 9. i 12. W przedfinale zajął trzecią pozycję. Świetnie jechał również Kotaro Murai. W kwalifikacjach był on czwarty, ale w wyścigach kwalifikacyjnych dojeżdżał jako drugi i trzeci. Przedfinał zakończył na 2. miejscu, podobnie jak finał. Niestety, dostał 10 sekund kary za falstart i spadł na 7. miejsce.

Tempo stawce kierowców Junior Max nadawali Kamil Donicz i Sylwester Aleksejevas, którzy skończyli rundę na pierwszych dwóch miejscach. Donicz wygrał czasówkę oraz pierwszy wyścig kwalifikacyjny. W drugim, podobnie jak w przedfinale, był drugi. Aleksejevas najpierw był trzeci, następnie drugi i pierwszy. W Przedfinale zajął czwarte miejsce.

Drugie miejsce wśród Seniorów zajął Mateusz Pyłka, który był drugi w czasówce, wygrał oba biegi kwalifikacyjne, ale w przedfinale i finale był drugi.

W kategorii Micro siódme miejsce zajął Aleksander Wójcicki, który wcześniej zajmował miejsca od 4. do 7.

Po tej rundzie tak prezentują się pozycje naszych kierowców w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii:

Mini:
1. Oliwier Pyłka
3. Victor Obarzanek
6. Kotaro Murai
9. Jerzy Spinkiewicz

Junior:
1. Kamil Donicz
3. Sylwester Aleksejevas

Senior:
2. Mateusz Pyłka

Micro:
8. Aleksander Wójcicki

Kolejnym startem naszej ekipy będzie trzecia Runda Rotax Max Challenge Poland, która zostanie rozegrana 12 i 13 maja w Bydgoszczy.


« | »