Kamil Donicz z biletem na Rotax Grand Final!

Finałowa runda Pucharu Rotax Europy Środkowej i Wschodniej przyniosła dwa podia zawodników UNIQ Racing oraz bilet na Rotax Grand Final w Portugalii dla Kamila Donicza.

Kamil Donicz rywalizował w kategorii Junior, w której czasówce wykręcił 7. czas w kolejnych wyścigach jechał jednak znakomicie. W przedfinale był drugi, finał wygrał, a w super finale dojechał jako drugi. Ostatecznie dało mu to drugie miejsce w zawodach i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. W tej samej walczył rywalizował Jerzy Spinkiewicz, który był ostatecznie 17. po tym, jak nie ukończył super-finału. We wcześniejszych biegach był 9, 13 i 15.

W kategorii Mini świetnie radzili sobie Victor Obarzanek oraz Kotaro Murai. Obarzanek zaczął od szóstego czasu, a następnie był trzeci. Finał wygrał, ale super-finał ukończył na 5. miejscu i dało mu to ostatecznie 3. miejsce. Murai uplasował się tuż za nim, wcześniej będąc na miejscach 5, 7, 6 i 3. W tej kategorii jechał również Aleksander Matracki. W czasówce wykręcił on dziewiąty czas, w przedfinale był 11, w finale 9, a w super-finale 14. Dało mu to 12 miejsce.

W kategorii Micro Aleksander Wójcicki zaczął od dwóch szóstych miesc, a potem był 5. i 7. co dało mu piąte miejsce w całych zawodach. Matylda Matracka zajmowała miejsca 26, 20, 21 i 18 i została sklasyfikowana na pozycji 22.

fot. Maciej Spinkiewicz

#rotax #karting


« | »