Euro Challenge w Salbris z dwoma podiami!

Znakomicie ułożył się dla trzech kierowców UNIQ Racing weekend wyścigowy na francuskim torze Salbris. Na podiach stanęli Oliwier Pyłka i Sylwester Aleksejevas.

Świetnie od początku weekendu prezentował się Oliwier Pyłka, który nie wychodził poza pierwszą trójkę kategorii Mini. Zaczął od drugiego miejsca w czasówce, a następnie zajmował pierwsze miejsce po wyścigach kwalifikacyjnych. W przedfinale zajął trzecie miejsce, ale w finale jeszcze zyskał jedno miejsce i ostatecznie był drugi. W klasyfikacji generalnej Rotax Max Challenge Pyłka jest trzeci.

Świetnie pojechał w mocno obsadzonej kategorii Junior Sylvester Aleksejevas. Zaczął on od czwartego miejsca w czasówce, ale następnie zajmował trzecie miejsca po wyścigach kwalifikacyjnych, przedfiale i finale i właśnie na najnowszym stopniu podium był stanął na koniec zawodów. W klasyfikacji generalnej Sylwester awansował na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Bardzo dobrze jechał Mateusz Pyłka, nasz reprezentant w kategorii Semior. Pyłka był 14. w czasówce, ale potrze zajmował ósme miejsce po wyścigach kwalifikacyjnych. W przedfinale był siódmy, a w finale dziesiąty. W klasyfikacji generalnej zajmuje on 12. miejsce.

Kolejnym startem UNIQ Racing będzie runda Rotax Max Challenge Poland w Słomczynie. Zostanie ona rozegrana pomiędzy 9 a 11 czerwca.

fot. Rotax Max Challenge


« | »