Dwa zwycięstwa w Słomczynie

Za nami półmetek sezonu Rotax Max Challenge Poland. W Słomczynie mieliśmy bardzo ciekawe wyścigi i mnóstwo emocji, które zakończyły się dwoma zwycięstwami i jednym drugim miejscem naszych kierowców.

W kategorii Junior od początku weekendu świetnie prezentował się Sylwester Aleksejevas, który wygrał wszystkie biegi, w których startował i sięgnął po bardzo przekonujące zwycięstwo. Świetnie rozpoczął również Kamil Donicz, który był drugi w treningu oficjalnym. We wszystkich kolejnych sesjach przyjeżdżał czwarty i na takiej pozycji zakończył zawody. W klasyfikacji generalnej Aleksejevas i Donicz zamienili się miejscami i teraz to Sylwester jest pierwszy, a Kamil drugi.


W kategorii Senior świetnie prezentował się Mateusz Pyłka, który zaczął od trzeciego miejsca w treningu oficjalnym. Z pierwszego biegu kwalifikacyjnego został wykluczony, a w drugim był pierwszy. Nie przeszkodziło mu to jednak w wygraniu przedfinału, a następnie finału zawodów. Bardzo dobrze radziła sobie również Valeriia Shchygolieva, która była piąta w treningu oficjalnym, a następnie przyjeżdżała 3. i 5. W przedfinale była czwarta, a finał ukończyła na piątym miejscu. Pozycje naszych kierowców w klasyfikacji generalnej nie zmieniły się – Pyłka jest pierwszy, a Shchygolieva piąta.

W kategorii Mini o podia walczyli Oliwier Pyłka i Victor Obarzanek. W treningach oficjalnych zajmowali oni 2. i 3. miejsce. Biegi kwalifikacyjne świetnie pojechał Pyłka, który był drugi i pierwszy. Obarzanek najpierw był trzeci, a później niestety został wykluczony. Przedfinał Pyłka wygrał, a Obarzanek był piąty. W finale Pyłka walczył o zwycięstwo, jednak na trzy okrążenia przed końcem uczestniczył w incydencie i spadł na 7. miejsce. Obarzanek przyjechał na drugim miejscu. W „generalce” tej kategorii Oliwier Pyłka spadł na drugie miejsce, a Victor Obarzanek awansował na czwarte miejsce. Kotaro Murai, który opuścił już drugą swoją rundę, zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji, a na 15. miejscu jest Jerzy Spinkiewicz, który z powodu kontuzji przejechał tylko jeden weekend w RMCP.

W kategorii Micro swój debiut zaliczała Matylda Matracka, która spisywała się bardzo dobrze. Zaczęła od 10. miejsca w treningu oficjalnym, a następnie była 10. i 12. w wyścigach kwalifikacyjnych. Przedfinał ukończyła na ósmym miejscu, a w finale była szósta. Jej brat, Aleksander, był dziewiąty w czasówce, a w wyścigach kwalifikacyjnych najpierw został wykluczony, a następnie był 11. Przedfinał ukończył jednak na wysokim dziewiątym miejscu i w finale utrzymał tę pozycję. W klasyfikacji generalnej tej kategorii dziewiąty jest Aleksander Wójcicki, który z powodu choroby nie mógł pojechać w Słomczynie. Aleksander Matracki jest dwunasty, a Matylda Matracka 19.

Kolejnym startem naszej drużyny będzie trzecia runda CEE Rotax Max Challenge w Chebie. Jedziemy już w ten weekend!


« | »