Dwa zwycięstwa i pięć podiów w Poznaniu

Niemal połowa z kierowców UNIQ Racing, startujących w V Rundzie Rotax Max Challenge w Poznaniu, stanęła na podium zawodów. Najlepiej w swoich kategoriach spisali się Oliwier i Mateusz Pyłka.

Zwycięstwo i trzecie miejsce reprezentanci naszego zespołu zdobyli w kategorii Senior. Bezkonkurencyjny we wszystkich wyścigach był Mateusz Pyłka, a Valeriia Shchygolieva po wcześniejszych czwartych pozycjach, w finale była trzecia.

W kategorii Mini przez cały weekend toczyła się bardzo zacięta rywalizacja, zakończona Finałem, który odbywał się podczas ulewy. Najlepiej w tych ekstremalnych warunkach poradził sobie Oliwier Pyłka, który wygrał. W poprzednich biegach był piąty, dwukrotnie drugi i siódmy. Siódme miejsce zajął Kotaro Murai (wcześniej 2, 4, 3 i 4.). Debiutujący w tej kategorii Aleksander Matracki zajął ósme miejsce w Finale, uprzednio plasując się na pozycjach 8, 9 i dwukrotnie 10. Victor Obarzanek był tym razem dziewiąty. W kwalifikacjach i obu wyścigach kwalifikacyjnych był szóśty, a w przedfinale piąty.

Przez cały weekend znakomicie prezentował się w kategorii Junior Kamil Donicz. Jedynym biegiem, którego nie wygrał, był niestety Finał, w którym dojechał na drugim miejscu. Podobnie było z Sylwestrem Aleksejevasem, który w czasówce, wyścigach kwalifikacyjnych oraz przedfinale był drugi, ale Finał ukończył na trzecim miejscu. Ten weekend był bardzo ważny dla Jerzego Spinkiewicza, który nie dość, że wracał po kontuzji, to jeszcze debiutował w kategorii Junior i radził sobie bardzo dobrze. Zaczął on od trzeciego czasu w kwalifikacjach, a później zajmował 12. i 13. miejsca. Niestety przedfinału nie ukończył, ale w Finale odrobił kilka miejsc i był ostatecznie ósmy.

W kategorii Micro Aleksander Wójcicki zaczął od trzeciego miejsca, a następnie był 9, 10 i 4. Finał ukończył natomiast na 5. pozycji. Matylda Matracka zajmowała 15, 14, 15 i 14 miejsca, a w Finale była czternasta.

Kolejnym startem naszego zespołu będzie runda Rotax Max Eurochallenge na torze Wackersdorf. Zostanie ona rozegrana już w najbliższy weekend.

fot. Maciej Spinkiewicz


« | »