Dwa razy tuż za podium

Shahan Ali Mohsin oraz Kamil Donicz zajęli czwarte miejsca w rozegranym w austriackim Bruck Rotax Max Grand Festival. W kategoriach Mini oraz Junior rywalizowało po trzech naszych kierowców.

W kategorii Mini od początku weekendu dobrze prezentował się Shahan Ali Mohsin. W czasówce wykręcił on 9. czas. Po wyścigach kwalifikacyjnych zajmował on piąte miejsce. W przedfinale zameldował się on na 3. miejscu, a finał ukończył na czwartej pozycji. Dwie pozycje niżej rywalizację ukończył Jerzy Spinkiewicz, który w czasówce wykręcił piąty rezultat, a po wyścigach kwalifikacyjnych zajmował 10. miejsce. W przedfinale i finale nadrabiał po dwie pozycje. Victor Obarzanek zaczął od 10. czasu w treningu oficjalnym, a przedfinał zaczynał na 15. pozycji i na niej dojechał do mety. W finale natomiast awasował o cztery miejsca i ostatecznie był 11.

W kategorii Junior Kamil Donicz zaczął od 7. czasu, a do przedfinału startował z siódmej pozycji. W finale zajął piąte pole startowe i awansował o jedną pozycję, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Sylwester Aleksejevas wykręcił 3. wynik w czasówce. Po wyścigach kwalifikacyjnych był 11. Przedfinał ukończył na 8. miejscu, a finał na 9. Stawiający swoje pierwsze kroki w tej kategorii Georgie Zouein z biegu na bieg był coraz szybszy. Zaczął od 27. miejsca w czasówce, po wyścigach kwalifikacyjnych awansował o cztery miejsca. W przedfinale był 25. ale finał ukończył już na 20. miejscu.

Kolejnym startem naszego zespołu będzie CEE Rotax Max Challenge – również na torze Bruck w drugi weekend września.

fot. Maciej Spinkiewicz


« | »