Dwa podia w IV rundzie CEE

Victor Obarzanek

Victor Obarzanek oraz Kamil Donicz zajęli trzecie miejsca w czwartej rundzie CEE Rotax Max Challenge, która została rozegrana w Czeskim Chebie. Blisko podium był również Oliwier Pyłka.

W Cheb startowało sześciu kierowców naszego zespołu. W kategorii Mini bardzo dobrze zaprezentował się Victor Obarzanek, który choć zaczął od 4. miejsca w treningu kwalifikacyjnym, a następnie był 9. w przedfinale. Finał i Superfinał poszły mu jednak znakomicie, był w nich drugi i pozwoliło mu to ostatecznei zająć trzecie miejsce. Piąty w całych zawodach był Oliwer Pyłka, który zaczął od 3. miejsca w czasówce. Przedfinał wygrał, ale niestety w Finale był 14, ale w Superfinale awansował na trzecie miejsce.

Kolejny udany występ w kategorii Junior zaliczył Kamil Donicz, który w czasówce był drugi, a w Przedfinale trzeci. Finał ukończył on również na trzecim miejscu, ale siódme miejsce w Superfinale sprawiło, że ostatecznie zajął najniższy stopień podium.

Wśród Seniorów rywalizowali Mateusz Pyłka oraz Valeriya Shchygolieva. Ten pierwszy zajął od 16. miejsca, a w Przedfinale i Finale był 14. i 21. Siódme miejsce w Superfinale pozwoliło mu ostatecznie zająć 12. miejsce w klasyfikacji zawodów. Valeriya zajmowała najpierwsz 34. i 29. miejsce, a Finału nie ukończyła. W Superfinale udało jej się nadrobić wiele miejsc i zajęła 21. pozycję. Ostatecznie zajęła 32. miejsce.

W kategorii Micro rywalizował Aleksander Wójcicki, który zaczął od wykręcenia 17. czasu w treningu kwalifikacyjnym, a następnie był 13, 10. oraz 14 i ostatecznie zajął 13. miejsce w całych zawodach.

Kolejnym startem naszego zespołu będzie piąta runda Rotax Max Challenge Poland, która zostanie rozegrana w Poznaniu w najbliższy weekend.


« | »